Imvu Türkiye Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama

+5
uncool
beyaz_i
HasGoinG
SpicyFairy
Debbie
9 posters

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama

Mesaj  Debbie Salı Şub. 02, 2010 4:07 pm

Arkadaşlar burda bazılarınızın developer olduğunuzu bildiğim için size bu konuyu açıp bildiklerimi aktarmak istedim.
Öncelikle derivable bir top tasarlamayı öğreneceksiniz.

Derivable Nedir?
Derivable başkası tarafından Shop'a koyulmuş bir ürünün meshini kullanarak ona yeni texture ile farklı bir görünüm vermektir. Yani bir ürünün rengini/desenini değiştirmektir.

Ben size çok küçük bir farkla göstericem. Siz kendiniz daha güzel ürünler yaratabilirsiniz. :;):

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ürün yapabilmek için öncelikle Avatar name, Vip, veya Access Pass sahibi olmalısınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Ayrıca Imvu Previewer adlı programa sahip olmalısınız. İndirmek için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] tıklayın. (6,2 MB)

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Derivable ürün yaratmak için öncelikle üzerinde çalışacağımız bir ürün bulmamız gerekiyor. Bunun için ben genelde cataloga "Derivable Tops" yazarak ararım.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bölüm 1 - Derivable Ürün Seçimi ve Previewer.
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İşte aradıktan sonra bir Top seçtim. Siz de istediğiniz derivable bir top seçebilirsiniz. Seçtikten sonra aşağı inince "Creator Tools" karşınıza çıkacak. Oradan "Derive From Product" tıkladığınızda da Imvu Previewer açılacaktır.

Imvu Previewer'dan giriş yapınca bu ekran ile karşılaşacaksınız.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bölüm 2 - Texture Yerleştirme.
Texture üründe kullanacağınız desen gibi bir şey.
Photoshop kullanımı iyi olan arkadaşlar kendileri çeşitli textureler yaratabilirler.
Bilmeyen arkadaşlar ise hazır texture kullanabilir. Ben hazır kullanmayı tercih ettim.

İşte texturem:
Veee işin en zor kısmına geldik! :T Gerçekten zaman alıyor ve zor... Bu grafiğe derivable yaptığınız ürünün sayfasından ulaşabilirsiniz.
Şimdi tek yapmamız gereken textureyi bu grafiğin içine yerleştirmek.

Ben bu şekilde yerleştirdim. (Not: Yeşil çizgilerin dışına küçük taşmalar olabilir bunu sorun etmeyin.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bölüm 3 - Texture'u Ürün Üzerinde Kullanma ve Kayıt.
Şimdi sıra geldi Texture'u ürünümüzde kullanmaya...
Previewer'dan "Change Texture" butonuna tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra kaydettiğimiz Texture'u seçip açıyoruz.
Ardından "Apply Changes" butonuna tıklıyoruz.

İşte Sonuç:

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Bölüm 4 - Ürünü Catalog'da Yayınlama.

Öncelikle Previewer'dan File-->Save tıklıyoruz ve Previewer otomatik olarak ürünümüzü kaydediyor.
(Not: Kaydettiği yer: C:/Program Files/ImvuTools2/Previewer/Products)

Kaydettikten sonra ürünümüzü yayınlamak için "Submit Product To IMVU Catalog" adlı kırmızı butona tıklıyoruz.

Karşımıza bu çıkıyor. Bütün seçenekleri yanıtladıktan sonra ürünümüzü yayınlıyoruz!

Açıklamalar:
[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Imvu sizden Catalog'a koyduğunuz her bir ürün için 450 yerleştirme, xxx Derivable Yaptığınız Ürün Fiyatı kadar paralı cr alır. O yüzden cr'niz yoksa yaptıklarınız hiçbir işe yaramaz. ;)

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Birileri ürününüzü Promo CR ile alırsa size CR gelmez!

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Paralı yani normal CR ile alırlarsa da kâr bölümüne yazdığınız fiyat kadar CR kazanabilirsiniz.

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] Developer Tokens: Sizden ürün alanlarda kişi başına 1 dev token kazanırsınız. Bunlar ürün yaratırken CR yerine sizden dev token alınmasına yarar.

UYARI: BU ANLATIMLAR TAMAMEN BANA AİT OLUP, BAŞKA SİTELERCE İZİNSİZ YAYINLANLANMASI YASAKTIR!

Sorularınız varsa hepsini seve seve yanıtlarım... Umarım işe yaramıştır anlattıklarım süz
Debbie
Debbie
Admin

https://imvutr.yetkin-forum.com

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama

Mesaj  SpicyFairy C.tesi Şub. 13, 2010 1:40 pm

Selam canım
öncelikle açıklayıcı bilgin için teşekkür ederim :) benim takıldığım bir nokta var ve çözemiyorum :(

mesela boğazlı, uzun kollu bir mini elbise derivable tasarımın yakasını açıp, kolsuz bir elbise olarak tasarladığımda diğer kalıp bölümleri (kollar, boyun vs) siyah olarak geliyor.. bunu nasıl engelleyebilir ya da yokedebilirim?

şimdiden teşekkürler :)

SpicyFairy

SpicyFairy

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty Geri: Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama

Mesaj  Debbie C.tesi Şub. 13, 2010 8:45 pm

Opacity map olayından bahsediyorsun. Onu da resimli anlatıcam. Ama sana şöyle söylemek istiyorum bildiğin texture map üzerinde kesmek istediğin kısımları siyah, gözükmesini istediğin kısımları beyaz yapıyorsun. Sonra opacity map kısmına kaydediyorsun. Anlamadıysan resimli anlatımı koyucam yakında.
Debbie
Debbie
Admin

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty hıımm :)

Mesaj  SpicyFairy Ptsi Şub. 15, 2010 8:47 pm

opacity map kısmı previuv un içinde sanırım? demek istediğini anladım ama nereye koyacağımı çıkaramadım :)

SpicyFairy

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty :D

Mesaj  SpicyFairy Ptsi Şub. 15, 2010 8:52 pm

buldum sanırım.. materials da... opacity diye geçen dosyayı değiştireceğm? doğru mudur :D

SpicyFairy

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty Geri: Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama

Mesaj  Debbie Çarş. Şub. 17, 2010 2:57 pm

Açtım konuyu. yep
Debbie
Debbie
Admin

Mesaj  HasGoinG Perş. Tem. 08, 2010 5:38 am

saol da :3 cr kazanamam bn böle xDD
HasGoinG
HasGoinG

Mesaj  beyaz_i Cuma Eyl. 17, 2010 11:58 am

Merhabalar,
konuyu çok güzel anlatmışsın seni tebrik ederim;)

aradığım bir bölümdü açıklamalar işime yaradı.

2 bölümdeki grafik tasarım sayfasını açamıyorum bu konuda yardımcı olurmusun?
beyaz_i
beyaz_i

Mesaj  uncool Salı Ekim 26, 2010 11:18 pm

birde şu cretor tool yerini görsem sevinicemde çıkmıyor öle bişey bende anlamadım bişey valla ap üyeyim ama göremiyorum

uncool

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty :(

Mesaj  joulexa Çarş. Haz. 08, 2011 11:11 am

İmvu creator nasıl inecek ? Bilgisi veya programı olan yardım etsin!Lütfen :)

joulexa

Tasarımcılık Dersleri ~ Derivable Üst Tasarlama Empty TASARIM ACILMIYOR AVATARNAME İSTYOR

Mesaj  3KSiK Cuma Tem. 01, 2011 10:03 am

merhaba arkadas ben hiç bi türlü imvu tasarım bölümünü aktif edemedim tasarım içim gerekn bi sözleşme istio sözleşmede aşağıda iki kutucuk var işaretliyorum ama ileri gidemiyorum ne yaptımsa olmadı yeni isim almam gerektiğini söylediler onuda aldım yine olmadı ve imwu oyun ana sayfasındada tasarım bolumu yok bilgi sahibi olan arkadaslardan rica ediyorum yarımcı olabilirlermi acaba :S:S
3KSiK
3KSiK

Mesaj  AlminaDeniz Salı Nis. 15, 2014 9:51 pm

yüklenmiyor  scratch bleep bleep bleep 

AlminaDeniz

Mesaj  MONARCHY Cuma Ocak 02, 2015 6:49 am

Malesef verdigin linkten yuklenmıyor onu bir kontrol edersen cok sevinicem

MONARCHY